تبلیغات
وبلاگ شخصی ZiBEDER page contents بدانیم تا بمانیم - چه نوشیدنی مصرف بالایی در کشور ما دارد ؟

ابزار منو ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه

چه نوشیدنی مصرف بالایی در کشور ما دارد ؟
چه نوشیدنی مصرف بالایی در کشور ما دارد ؟ یکی از نوشیدنی های پرطرفدار کشور ما کدام است ؟
چه نوشیدنی مصرف بالایی در کشور ما دارد ؟
بهترین نوشیدنی چه نام دارد ؟


چای یکی از نوشیدنی ‌های پرطرفدار در کشور ما است که مصرف به اندازه و صحیح‌ آن البته خواص بسیاری هم در پی دارد. چای سیاهی که به صورت فله‌ ای در بازار به فروش می ‌رسد تنوع فراوانی دارد: چای مورچه، ترش، باروتی و...
که حتما شما هم اسم آن ها را شنیده‌اید و به آن ها علاقه دارید. در رابطه با تفاوت چای‌ های سیاه با یک دیگر، از دکتر محمدحسین صالحی‌سورمقی، متخصص فارماکوگنوزی و استاد دانشكده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران هفته نامه سلامت سوالاتی پرسیده‌ است كه خواندن پاسخ‌ های ایشان را به شما توصیه می ‌کنیم.
چای سیاه فله ‌ای انواع گوناگونی دارد. اگر منشأ تمام این چای‌ ها برگ چای است، خب، چه تفاوتی با هم دارند؟
متاسفانه تا زمانی که روی این انواع، آزمایشات اولیه ‌ای انجام نشود نمی ‌توان در موردشان صحبت کرد. حتما باید رنگ، میزان کافئین، مزه و طعم آن ها مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان گفت چه تفاوتی با هم دارند. به هر حال وقتی برگ چای پلاسیده و خشک می‌ شود اشکال گوناگونی پیدا می‌ کند. برخی درشت و برخی پودر است که مثلا به آن کله ‌مورچه ‌ای می ‌گویند اما تا زمانی که آزمایشی انجام نشود نمی‌ توان آن ها را با هم مقایسه و یا تفاوت ‌شان را بیان کرد.
چه چیزی سبب تفاوت انواع چای سیاه با هم شده است؟ چرا شکل و رنگ چای‌ ها با هم متفاوت‌ است؟
گیاه چای در همه انواع آن، یکی است اما وقتی در آب و هوای مختلف رشد می ‌کند و چون جزو گیاهانی است که خیلی سریع تغییراتی در آن حاصل می ‌شود به همین دلیل تنوع ظاهری می ‌یابد. به عنوان مثال، حتی در دو شهر شمال نیز گیاه چای بنابر آب و هوای محیط تغییراتی دارد.
در كل، از گیاه چای در دنیا سه نوع عمده چای تولید می ‌شود. وقتی برگ گیاه چیده می ‌شود و به شکل تازه برای عملیات پلاسیدن یا تخمیر فرستاده می‌ شود، رنگ گیاه عوض شده و سیاه می ‌شود. بو و مزه آن هم تغییر کرده و خشک می‌ شود. نتیجه خشک شدن این گیاه، چای سیاه است.
اگر گیاه تازه سریعا خشک شود و تخمیر روی آن صورت نگیرد، نتیجه چای خشک سبز است که رنگ کمتری تولید می‌ کند اما خواص آن بیشتر از چای سیاه است.
نوع دیگر چای نیمه تخمیر شده است که با نام اورنگ شناخته می شود. این چای تنها در چین تهیه می ‌شود و خواص آن فی‌ ما بین چای سبز و سیاه است!

موضوع: مقاله،
برچسب ها:نوشیدنی، علمی، مقاله، چای، بهترین نوشیدنی، نوشیدنی پر طرفدار، ایران،

[ شنبه 20 اردیبهشت 1393 ] [ 09:33 ب.ظ ] [ .:رضا :. ] [ ]

[ نظرات() ]اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات

دستگاه سنجش باد دیجیتالی ( با 3 ماه گارانتی ) نرم افزار افزایش محبوبیت سایت و وبلاگ قلم خش گیر خودرو ( رنگ فابریك) کتاب كسب درآمد خارج از تصور از اینترنت دانلود نمونه سوالات آزمون های عمومی استخدامی با ما در ارتباط باشید
تحلیل آمار سایت و وبلاگ