تبلیغات
وبلاگ شخصی ZiBEDER page contents بدانیم تا بمانیم - هر انسان چه حجم از اطلاعات را در بدن خود ذخیره دارد؟

ابزار منو ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه

هر انسان چه حجم از اطلاعات را در بدن خود ذخیره دارد؟
این روزها زندگی ما با انواع گجت‌ها همراه شده است و در هر یک از آن‌ها حجم بالایی از اطلاعات را ذخیره کرده‌ایم. اما آیا تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که چه میزان اطلاعات در بدن انسان ذخیره شده است؟ پاسخ این سوال بسیار شگفت‌انگیز به‌نظر می‌‌رسد، پس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

;)
Extensive Research تحقیقی را به انجام رسانده است که هدف از آن بررسی قدرت و پیچیدگی مغر انسان‌ها است. اما گاهی اوقات می‌توان با یک مفهوم ساده، پیچیدگی و در واقع مقیاس اهمیت یک موضوع را به زبان ساده‌تری بیان کرد. بررسی پیچیدگی مغز نیز جزو چنین موضوعاتی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

براساس ویدئویی که اخیراً توسط Veritasium‌ در یوتیوب منتشر گردیده، سعی شده تا با استفاده از اعداد و همچنین استفاده از کدهای باینری و زبان‌ها، میزان داده‌ی ژنتیکی ذخیره شده در بدن انسان اندازه‌گیری شود.


[http://www.aparat.com/v/ihuPI]


براساس اطلاعات ارائه شده در این ویدئو، بدن انسان دارای 40 تریلیون سلول یا به بیان بهتر 40 هزار میلیارد سلول است که هر یک از این سلول‌ها به تنهایی دربردارنده‌ی تمام کد ژنتیکی یک انسان هستند. اما حجم این داده‌ها به زبان ساده‌تر به چه اندازه‌ است؟ حجم کد ژنتیکی ذخیره شده در هر سلول 1.5 گیگابات محاسبه شده که با ضرب آن در مجموع سلول‌های موجود در بدن به یک عدد نجومی می‌رسیم که برابر 60 زِتابایت یا 21^10 * 60 بایت اطلاعات است.

شاید این عدد به تنهایی بیانگر قدرت بی‌حد و حصر مغز انسان باشد. این روزها انسان‌ها در حال پیشرفت در انواع علوم، مخصوصاً دانش کامپیوتر هستند، اما ذخیره‌ی چنین داده‌ی عظیمی در بدن انسان و غیرقابل تصور بودن آن نشان دهنده‌ی کوچک بودن یافته‌های بشر در برابر قدرت پروردگار است. این مورد تنها بخشی از پیچیدگی‌های کالبد فیزیکی انسان‌ها است که به‌واقع هر انسانی را در فکر فرو می‌برد.

موضوع: علمی،
برچسب ها:بدن انسان، کد ژنتیکی، زِتابایت، مغز انسان، انسان، دانش کامپیوتر،

[ شنبه 21 تیر 1393 ] [ 08:55 ق.ظ ] [ .:رضا :. ] [ ]

[ نظرات() ]اصلاح مردان میکروتاچ MICRO TOUCH دانلود نمونه سوالات تستی و تشریحی آیین نامه راهنمایی و رانندگی+جزوات

دستگاه سنجش باد دیجیتالی ( با 3 ماه گارانتی ) نرم افزار افزایش محبوبیت سایت و وبلاگ قلم خش گیر خودرو ( رنگ فابریك) کتاب كسب درآمد خارج از تصور از اینترنت دانلود نمونه سوالات آزمون های عمومی استخدامی با ما در ارتباط باشید
تحلیل آمار سایت و وبلاگ